КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
"РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СЛУЖБИ КРОВІ"
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Новини

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА КРОВІ

 

Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові. Ця подія є приводом для залучення уваги громадськості до питання про потреби людства у безпечній крові і висловлення подяки донорам крові за те, що вони, здаючи кров, допомагають рятувати життя людям.

Важливою ланкою в наданні трансфузійної допомоги для жителів нашої області є донори, кількість яких за 5 місяців склала майже 4300 осіб.

Проте за останні роки спостерігається тенденція до скорочення кількості донорів, як в Україні так і в регіонах. Тому завдяки волонтерському руху до здачі крові за цей період було залучено більше 200 донорів, які здавали кров, як для учасників АТО, так для пацієнтів обласної дитячої лікарні.

За 5 місяців було заготовлено 4 тисячі 184 доз плазми та еритроцитвмістних компонентів, які були використанні для надання екстреної та планової трансфузійної допомоги, а 156 доз тромбоцитів аферезних – для хворих онкогематологічного стаціонару обласної дитячої лікарні.

Як і у всій медичній галузі в службі крові існує ряд проблем в основному матеріально-технічного спрямування, які можна вирішити після впровадження Національної стратегії розвитку служби крові.

Для формування достатніх запасів донорської крові на випадок надзвичайних ситуацій необхідна добре організована служба крові. Це завдання може бути виконано тільки шляхом залучення всього населення і забезпечення наявності популяції донорів, готових добровільно і на безоплатній основі здавати кров на протязі всього року.

З нагоди Всесвітнього дня донора 14 червня 2018 року будуть проведені заходи:

-        На площі біля ТЦ «Злата Плаза» для всіх бажаючих з 930 до 1200 будуть проводитись безкоштовні обстеження стану щитовидної залози, вимірювання артеріального тиску, визначення групи крові та резус-приналежності.

Мета заходу: збір і внесення в базу даних інформації про потенційних донорів.

-        Проведення урочистої та концерту з нагоди Всесвітнього дня донора для донорів і всіх зацікавлених в приміщенні органного залу Рівненської обласної філармонії.

Початок о 1500.

Для участі запрошені представники Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради, міської мерії, управління охорони здоров’я, Рівненського обласного Товариства Червоного Хреста, громадських організацій, волонтерів. 

11.11.2022

Здай кров - врятуй життя!♥

Комунальне підприємство "Рівненський обласний центр служби крові" Рівненської обласної ради долучається до проведення загальнонаціональної …

7.03.2022

Запис у резерв донорів на здачу крові проводиться за наступним телефоном:

З усіх питань стосовно потреби у Вашій групі крові та резусі, а також для запису …

6.08.2020

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я № 24, ЛИПЕНЬ 2020

Е-направлення: курс на прозорість та ефективність 


Модель фінансування, яку ми з вами впроваджуємо в …

6.08.2020

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я № 23, ЧЕРВЕНЬ 2020

Як боротися з COVID-19 в умовах дії нової моделі фінансування


 Ситуація з епідемією і те, наскільки швидко …

12.06.2020

14 ЧЕРВНЯ - Всесвітній День донора крові!

Це свято – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання …

20.05.2020

Дайджест змін в охороні здоров'я № 22, травень 2020

Лікуємо хвороби системи охорони здоров’я разом


 

 

Не всі проблеми можна вирішити за допомогою …